Gift voucher, offered on arrival for all bookings fully paid by 31.01.2019 :
The voucher (value 10% of the booking) is valid for use in the Thalasso or Wi-Fi or drinks and ice creams from the bar (not for meals).

Finn reseinformation för att komma till Korsika: flygbiljett, båtbiljett, biluthyrning, buss, taxi m.m.

Naturistcamping i Frankrike, platser, möblerade tält
Fyrstjärnig turistanläggning för naturister i Frankrike
Thalassocenter för naturister

Reseinformation

Finn reseinformation för att komma till Korsika: flygbiljett, båtbiljett, biluthyrning, buss, taxi m.m.

Massor av nytt att upptäcka i Bastia Poretta, linjetrafiken:

För att se alla flyg och specialerbjudanden i realtid, klicka här ...


Flygtransporter

För att flyga till Korsika föreslår Riva Bella ett urval flygtransporter, direktflyg, lågprisflyg, företag och specialerbjudanden för flygbiljetter till Korsika.

Inrikes : Bordeaux, Brest, Dole, Lille, Lyon, Marseille, Nantes, Nice, Paris, Saint Etienne, Strasbourg.

Från Europa : Bryssel (Belgien), Genève (Schweiz), Liège (Belgien), Luxemburg, Manchester (England), m.fl.

För flygbolagen som betjänar flygplatserna i Bastia och Calvi
För bolagen som betjänar flygplatserna i Figari och Ajaccio : www.2a.cci.fr


    FÖR BASTIA och CALVI

Reguljära flygbolag :
- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- CCM Airlines : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- Lufthansa : 0 826 103 334 www.lufthansa.com
- Luxair : 0 820 820 820 www.luxair.lu

Lågprisbolag :
- Easy Jet : +33 (0)899 65 00 11 www.easyjet.com
- Germanwings : 0 826 109 888   www.germanwings.com
- Cimber sterling : +45 70 10 12 18 www.cimber.com
- Bmibaby : +44 845 810 1100 www.bmibaby.com
- Jetairfly : 00 32 70 22 00 www.jetairfly.com


    FÖR AJACCIO

- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- Brussels Airlines corsicatravel.be
- Air Corsica : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- Easy Jet : +33 (0)899 65 00 11 www.easyjet.com
- Europe Airpost europeairpost.fr
- Jetairfly : 00 32 70 22 00 www.jetairfly.com
- Transavia Airlines transavia.nl
- XL Airways : 0.825.825.589 xl.com


    FÖR FIGARI

- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- Brussels Airlines corsicatravel.be
- Air Corsica : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- RYANAIR ryanair.com
- Thomsonfly thomsonfly.com
- Tyrolean Jet Services tjs.at
- XL Airways : 0.825.825.589 xl.com

Space

Sjötransporter

Réservation de billet de bateau Corsica Linea


On Corsica Linea, benefit from 20% to 35 % discount on the purchase of your crossings, with the presentation of a proof of reservation to Riva Bella.

Corsica Linea - +33 (0)8 25 88 80 88 - www.corsicalinea.com/

CMN, la Méridionale - +33 (0)8 01 20 13 20 - www.cmn.fr

Moby Line - +33 (0)1 44 94 20 40 - www.mobylines.it

Corsica Ferries - +33 (0)8 03 09 50 95 ou +33 (0)4 95 32 95 95 - www.corsicaferries.com

Space

Biluthyrning


    Specialpris för Riva Bella, rabatt då ni hyr bil på Korsika

Auto Escape

    Biluthyrning mellan privatpersoner på Korsika

Drivy • www.drivy.com
OuiCar • www.ouicar.fr
Buzzcar • www.buzzcar.com
Deways • www.deways.com
Livop • www.livop.fr
Koolicar • www.koolicar.com
Carsonar • www.carsonar.com


    Biluthyrare på Korsika

Corsicarent • www.corsicarent.com
Carigami • www.carigami.fr
Auto Escape • www.autoescape.com
Rent A Car • www.rentacar.fr
Ada Location • www.ada.fr
CarGo • www.cargo.fr
Citer • www.citer.fr
Europcar • www.europcar.fr
Loc'Occas • www.loc-occas.fr
Auto Location Ollandini • www.location-voiture-corse.com
Avis • www.avis.fr
Budget • www.budget.fr
Sixt • www.sixt.fr


Space

Åka till Riva Bella med buss eller taxi

    BUSS

Les Rapides Bleus
Tel. 00 33 (0) 4 95 31 03 79
Ca 12 €/pers.
Avgång från Bastia Ville varje dag, kl. 8.30 och 16.00.
Från 16 september till 14 juni, dagligen, förutom söndagar och helgdagar.
Från 15 juni till 15 september, dagligen, inklusive söndagar och helgdagar.

www.rapides-bleus.com

    TAXI

M. SISTI : - Tel. 00 33 (0)4 95 57 12 39 / (0)6 10 16 36 88
Boka i förtid.
(Flygplatsen i Bastia – Riva-Bella: 100 € dagpris, söndag 150 €).



+33 (0)4 95 38 81 10
BoendeSpace Campingplatser

Qualité Tourisme - Logo