In CAMPING, FREE CHIPS for ecological dishwashers

For any booking in VILLA PARADISU, WIFI OFFERED (1 GB per day)

Riva Bella dans "Zone Interdite" sur M6 ... à voir et à revoir selon le lien suivant !!!
https://www.facebook.com/watch/?v=1810052572423249

Find information om, hvordan man kommer til Korsika: fly- eller bådbillet, billeje, bus, taxa ...

Camping Ikon
Turistbolig Ikon
Thalassoterapi Ikon

Rejseinformation

Find information om, hvordan man kommer til Korsika: fly- eller bådbillet, billeje, bus, taxa ...

En masse spændende nye forbindelser til Bastia Poretta lufthavn med rutefly:

For at se alle flyforbindelser og rejsetilbud i realtid klik her ...


Flytransport

Riva Bella foreslår forskellige flytransportmuligheder, direkte fly, lavprisfly og særtilbud på flybilletter til Korsika.

Franske indenrigsforbindelser : Bordeaux, Brest, Dole, Lille, Lyon, Marseille, Nantes, Nice, Paris, Saint Etienne, Strasbourg ...

Fra Europa : Bruxelles (Belgien), Genève (Schweiz), Liège (Belgien), Luxembourg, Manchester (UK) …


Luftfartsselskaber med flyforbindelser til lufthavnene i Figari og Ajaccio : www.2a.cci.fr


    TIL BASTIA og CALVI

Ruteflyselskaber:
- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- CCM Airlines : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- Lufthansa : 0 826 103 334 www.lufthansa.com
- Luxair : 0 820 820 820 www.luxair.lu

Lavprisselskaber:
- Easy Jet : +33 (0)899 65 00 11 www.easyjet.com
- Germanwings : 0 826 109 888   www.germanwings.com
- Cimber sterling : +45 70 10 12 18 www.cimber.com
- Bmibaby : +44 845 810 1100 www.bmibaby.com
- Jetairfly : 00 32 70 22 00 www.jetairfly.com


    TIL AJACCIO

- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- Brussels Airlines corsicatravel.be
- Air Corsica : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- Easy Jet : +33 (0)899 65 00 11 www.easyjet.com
- Europe Airpost europeairpost.fr
- Jetairfly : 00 32 70 22 00 www.jetairfly.com
- Transavia Airlines transavia.nl
- XL Airways : 0.825.825.589 xl.com


    TIL FIGARI

- Air France : 36 54 www.airfrance.fr
- Brussels Airlines corsicatravel.be
- Air Corsica : 36 54 / 08 36 67 95 20 www.aircorsica.com
- RYANAIR ryanair.com
-Thomsonfly thomsonfly.com
- Tyrolean Jet Services tjs.at
- XL Airways : 0.825.825.589 xl.com

Rum

Søtransport

Réservation de billet de bateau Corsica Linea


On Corsica Linea, benefit from 20% to 35 % discount on the purchase of your crossings, with the presentation of a proof of reservation to Riva Bella.

Corsica Linea - +33 (0)8 25 88 80 88 - www.corsicalinea.com/

CMN, la Méridionale - +33 (0)8 01 20 13 20 - www.cmn.fr

Moby Line - +33 (0)1 44 94 20 40 - www.mobylines.it

Corsica Ferries - +33 (0)8 03 09 50 95 ou +33 (0)4 95 32 95 95 - www.corsicaferries.com

Rum

Billeje


    Riva Bella specialpris, rabat på billeje på Korsika

bil i Korsika

I alle øens lufthavne. Pris ekskl. moms, ubegrænset kilometertal, der findes andre modeller (husk kreditkort til betaling). Skal bestilles gennem Riva Bella for at få specialpris.

    Biludlejning mellem private på Korsika

Drivy • www.drivy.com
OuiCar • www.ouicar.fr
Buzzcar • www.buzzcar.com
Deways • www.deways.com
Livop • www.livop.fr
Koolicar • www.koolicar.com
Carsonar • www.carsonar.com


    Biludlejningsfirmaer på Korsika

Corsicarent • www.corsicarent.com
Carigami • www.carigami.fr
Auto Escape • www.autoescape.com
Rent A Car • www.rentacar.fr
Ada Location • www.ada.fr
CarGo • www.cargo.fr
Citer • www.citer.fr
Europcar • www.europcar.fr
Loc'Occas • www.loc-occas.fr
Auto Location Ollandini • www.location-voiture-corse.com
Avis • www.avis.fr
Budget • www.budget.fr
Sixt • www.sixt.fr


Rum

Med bus eller taxa til Riva Bella

    BUSSER

Les Rapides Bleus
Tlf. 00 33 (0) 4 95 31 03 79
Ca. 12 €/pers.
Afgang fra Bastia by hver dag kl. 8.30 og kl. 16.
Fra 16. september til 14. juni dagligt undtagen søn- og helligdage.
Fra 15. juni til 15. september dagligt inklusive søn- og helligdage.

www.rapides-bleus.com

    TAXA

Chauffør SISTI : - Tlf. 00 33 (0)4 95 57 12 39 / 06 10 16 36 88
Bestilles forud.
(Bastia lufthavn - Riva-Bella: 100 € ved dagtakst, søndag 150 €).



+33 (0)4 95 38 81 10
FerieboligerRum Standpladser

Qualité Tourisme - Logo